PROJEKTY SOCJALNE

W dniach 29.06-29.07.2021 r. pracownicy socjalni OPS w Radzyminie realizowali projekt socjalny dla mieszkańców Naszej Gminy 

LETNIA AKCJA INTERKACJA KONTRA AGRESJA.

Projekt miał na celu zorganizowanie atrakcji w czasie wakacji dla dzieci oraz edukację rodzinną w zakresie radzenia sobie z trudnymi emocjami, zwłaszcza złością i agresją.

W projekcie wzięło udział 15 dzieci wraz z opiekunami.

W każdy wtorek i czwartek w okresie trwania projektu spotykaliśmy się, by wspólnie podołać wszelkim zadaniom.

Rozpoczęliśmy wycieczką do stadniny konnej, gdzie mieliśmy możliwość zintegrowania się przy ognisku. Kolejne 4 spotkania były z korzyścią terapeutyczną dla rodziców i dzieci. Mogliśmy spędzić ten czas z pedagogiem i psychologiem dziecięcym. W momencie kiedy nasze emocje były już na wodzy i poznaliśmy tajniki jak sobie radzić z agresją, wybraliśmy się na spływ kajakowy. Kolejnym punktem w naszym projekcie był wyjazd do parku linowego w Wołominie. Następnie na terenie radzymińskiego Orlika odbyliśmy profesjonalny trening piłki nożnej. Dzięki zgodzie Burmistrza Radzymina mogliśmy udekorować teren Ośrodka Pomocy Społecznej podczas warsztatów graffiti. Zwieńczeniem była projekcja filmu „Dzień na tak” oraz uroczyste rozdanie dyplomów.

W ramach projektu socjalnego współpracowaliśmy z radzymińską stadniną konną „Stajnia pod Zegarem", Panią Pedagog Izabela Pólkowską, Panią psycholog Małgorzatą Karmalską-Selmaj, Panem Piotrem Borowym kajaki.pro Radzymin, Panem Grzegorzem i Panem Adrianem Piwko z radzymińskiego klubu sportowego  RKS Mazur, Amazing Park w Wołominie oraz Panem Bartoszem WINYL.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz osobom zaangażowanym w realizację projektu socjalnego.  

 

 

Autorzy projektu: Monika Pogorzelska, Iwona Nowak, Anita Białobrzeska, Aleksandra Smardzewska, Teresa Skorupka.

 


OPS RADZYMIN ZAPRASZA RODZICÓW WRAZ Z DZIEĆMI

DO UDZIAŁU W PROJEKCIE SOCJALNYM

" LETNIA AKCJA INTERAKCJA KONTRA AGRESJA "

W programie min. wycieczka do parku linowego, spływ kajakowy, jazda konna, spotkania z psychologiem i pedagogiem oraz na każdym etapie wsparcie pracownika socjalnego. Projekt realizowany od 29.06.2021 r. do 29.07.2021 r.

Wszelkie informacje dotyczące rekrutacji pod numerem telefonu 22 786 54 86 w. 108 i 107.

Rekrutacja uczestników trwa do 18.06.2021 r. lub do wyczerpania miejsc.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Radzyminie Radzymin, ul. Weteranów 31 22 786 54 86 ops@radzymin.pl

logo Fundusze Europejskie Program Regionalny
logo Fundusze Europejskie Wiedza Edukacja Rozwój

Zdjecia: Pixabay.com Unsplash.com
ACTIVENET - sklepy internetowe, strony www - Marki, Warszawa